Zatrudnimy młodszego Prawnika/ Prawniczkę do Zespołu Migracyjnego

11.07.2024
Zatrudnimy młodszego Prawnika/ Prawniczkę do Zespołu Migracyjnego

Helsińska Fundacja Praw Człowieka poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy jako Młodszy Prawnik/ Prawniczka w sprawach dotyczących cudzoziemców.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zapewnienie wsparcia prawniczkom i prawnikom HFPC zajmującym się sprawami migrantów i uchodźców, jak również prowadzenie konsultacji prawnych dla uchodźców i imigrantów, w tym również dla osób znajdujących się w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce.

Zakres obowiązków:

  • dyżury w siedzibie Fundacji,

  • poradnictwo stacjonarne poza Warszawą w formie wyjazdów,

  • udzielanie porad prawnych drogą e-mail i telefonicznie,

  • przygotowywanie opinii prawnych i pism procesowych takich jak: odwołania od decyzji, zażalenia na postanowienia sądów karnych, skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego,

  • wsparcie starszych prawników, w tym adwokatów i radców prawnych, i ew. zastępstwo procesowe,

  • reprezentowanie Fundacji w postępowaniach przed sądami, ale też na eksperckich konferencjach czy seminariach,

  • wsparcie merytoryczne i administracyjne w realizacji projektów,

  • praca administracyjno-biurowa.

Oczekujemy:

  • dyplomu ukończenia studiów prawniczych,

  • bardzo dobrej znajomości języka polskiego,

  • dobrej znajomości języka rosyjskiego lub/i angielskiego, lub innego,

  • znajomości przepisów dotyczących sytuacji cudzoziemców w Polsce,

  • dyspozycyjności w wymiarze 40 godzin tygodniowo,

  • gotowości do wyjazdów służbowych,

  • doświadczenia w kancelarii adwokackiej/radcowskiej,

  • umiejętności samodzielnej pracy.

Mile widziane będą:

  • rozpoczęta aplikacja adwokacka/radcowska,

  • prawo jazdy kat. B,

  • znajomość innych języków obcych,

  • znajomość sytuacji imigrantów i uchodźców w Polsce,

  • doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych,

  • doświadczenie w pracy z cudzoziemcami.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,

  • Miesięczne wynagrodzenie w wysokości od 5500 do 8000 zł brutto,

  • pracę od sierpnia 2024 r.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie nam (zgłoszenia niespełniające poniższych wymagań mogą zostać wyłączone z procesu rekrutacji):

  • CV (tylko w języku polskim) z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych,

  • listu motywacyjnego,

  • a w tytule wiadomości prosimy o wpisanie: „Młodszy Prawnik/Prawniczka – Warszawa”.

Procedura rekrutacyjna:

  • w przypadkach uzasadnionych merytorycznie dopuszczamy możliwość zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjnej kandydatów niespełniających niektórych wymogów,

  • skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Fundacja zastrzega sobie prawo do zamknięcia rekrutacji bez wyboru którekolwiek ze zgłoszeń.