Projekt obejmuje siedem krajów – Maltę, Grecję, Bułgarię, Polskę, Belgię, Węgry i Włochy i jest wdrażany we współpracy z następującymi partnerami krajowymi: Aditus (Malta), Foundation for Access to Rights (Bułgaria), Greek Council for Refugees (Grecja), Helsińską Fundacją Praw Człowieka (Polska), Defence for Children International (Belgia), Węgierskim Komitetem Helsińskim (Węgry) i Association for Juridical Studies on Immigration – ASGI (Włochy). Ponadto, projekt wspierany jest przez Agency for the Welfare of Asylum-Seekers (Malta).
W ramach projektu, partnerzy:
- zorganizują trzy międzynarodowe warsztaty z udziałem co najmniej 60 ekspertów z siedmiu krajów UE, a następnie kilka konferencji online;
- opracują cztery moduły szkoleniowe w sześciu różnych językach i inne narzędzia e-learningowe;
- zorganizują krajowe szkolenia w pięciu krajach;
- rozpowszechnią wszystkie publikacje i materiały, które powstały w ramach projektu.
Projekt ma na celu ułatwienie osobom przeszkolonym dostępu do najlepszych praktyk i standardów, a także wspieranie ponadnarodowej i multidyscyplinarnej społeczności ekspertów pochodzących z różnych środowisk w celu wzajemnego wsparcia i wymiany informacji w tej dziedzinie.
Projekt ten został sfinansowany ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej.
Treść niniejszej informacji przedstawia wyłącznie poglądy jej autorów i jest ich wyłączną odpowiedzialnością. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zamieszczonych poniżej informacji.